herbata zielona

Herbata zielona dla zdrowia

Sencha Guarana

Herbata na bazie Senchy z dodatkiem Guarany jest łagodniejsza dla układu pokarmowego niż większość postaci kofein. Właśnie z powodu tych właściwości przez wiele osób jest używana zamiast kawy.

Guarana to roślina poprawiająca kondycję i samopoczucie. Dzięki wysokiej koncentracji naturalnej kofeiny ma działanie orzeźwiające. Zawiera do trzech razy więcej kofeiny niż kawa. Powszechnie uważa się, że jest to najsilniejszy naturalny środek zawierający największą ilość kofeiny. W przeciwieństwie do kawy jest o wiele mniej szkodliwa i jej działanie utrzymuje się nawet do 6 godzin. Podwyższa wytrzymałość dzięki czemu podczas treningów można trenować dłużej i spalić większe ilości tłuszczu. Podczas zmęczenia stosowana jako środek stymulujący. Wskazana do wysiłków krótkich oraz beztlenowych. Przy wysiłkach długich i tlenowych zwiększa energię i oszczędza glikogen w wątrobie i mięśniach spalając tkankę tłuszczową. W czasie stosowania diety obniża odczucie głodu.

Gyokuro

Gyokuro to najdoskonalsza z odmian japońskiej zielonej herbaty. Uważana jest zresztą za jeden z najlepszych rodzajów herbaty na świecie! W przeciwieństwie do siostrzanej Senchy uprawiana jest ona w cieniu, nie zaś w pełnym, pacyficznym słońcu. Jej nazwa oznacza tyle co „Jadeitowa Perła” lub „Jadeitowa Rosa” i związana jest ze szlachetną głęboką zielenią wyróżniającą gotowy susz.

Napar przygotowany na bazie tej herbaty nabiera pięknej, zielonej barwy, zaś jego smak oddaje wspaniale charakter miejsca narodzin krzewów Gyokuro. Jest więc nieco morski, świeży niczym bryza i pachnący zielenią dalekowschodnich plantacji. Wyczuwalne są w nim także orientalne roślinne akcenty. Co ważne, herbata ta, w przeciwieństwie do wielu zielonych odmian, pozbawiona jest niemal zupełnie goryczy.
Gun Powder liść

Sencha Catuaba

Herbata z dodatkiem wewnętrznych kawałków kory drzewa Catuaba, płatków róży oraz herbacianych tipsów. Catuaba to znany afrodyzjak pochodzący z Brazylii. Od wielu lat używa się go w tych regionach jako środka poprawiającego potencję. Indianie Tupi wychwalają w swych pieśniach cuda, których dokonała ta herbata stymulując system nerwowy i poprawiając ukrwienie organizmu. Współcześnie herbata ta jest stosowana głównie do leczenia zaburzeń erekcji.

Dla brazylijskiej medycyny naturalnej catuaba jest stymulatorem mózgu. Odznacza się szczególną skutecznością przy nerwowości, problemach z pamięcią, bezsenności, niepokoju oraz osłabionej potencji. Analizy farmakologiczne dostarczyły dowód na obecność fitosteroli czyli składnika podobnego do hormonu płciowego. Prowadzono długoletnie badania analizując wpływ herbaty na organizm i nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych. Sencha Catuaba zawiera loimbinę.

Podczas badań stwierdzono, że catuaba jest skutecznym afrodyzjakiem. Poprawia krążenie i wzmacnia popęd seksualny. Środek stosowany na potencję u kobiet i mężczyzn.
Sprawdź jak należy parzyć herbatę zieloną